آپدیت اساسی گوگل در هسته الگوریتم رتبه بندی

آپدیت اساسی گوگل در هسته الگوریتم رتبه بندی

آپدیت اساسی گوگل در هسته الگوریتم های رتبه بندی
در هفته ای که گذشت گوگل یک بروزرسانی اساسی در نحوه رتبه بندی سایت ها انجام داد. آیا شما هم تغییری در این خصوص در وب سایت های خود احساس کردید؟

Gary Illyes و John Mueller در توئیتر خود تایید کردند که آنچه وبمسترها در هفته گذشته مشاهده کردند، آپدیت الگوریتم پنگوئن گوگل که انتظارش می رفت نبوده است بلکه یک تغییر نسبی در هسته الگوریتم های رتبه بندی گوگل می باشد.

برخی از کارشناسان وب سایت معتبر SearchEngineLand از این رویداد به عنوان “آپدیت عظیم” نامبرده اند.

گوگل به ندرت آپدیت های اصلی خود را اعلام می دارد و این در حالی است که وبمسترها منتظر آپدیت الگوریتم پنگوئن در ماه ژانویه که دچار تاخیر شده است بودند، این موضوع منجر به اشتباهات و سردرگمی های زیادی برای مدیران وب سایت ها و وبمسترها در خصوص ارتباط این آپدیت با الگوریتم پنگوئن رخ داده است.

اما نشانه ها حاکی از آن است که رویداد هفته گذشته به الگوریتم پنگوئن ارتباطی ندارد و موضوع فراتر از آن می باشد. در حال حاضر تنها آنچه مشخص است، یک بروزرسانی اساسی که بیشتر به الگوریتم پاندا(ارزش بالاتر وب سایت های با کیفیت) شبیه است می باشد.

گفتنی است بر خلاف بروزرسانی ها و تست های قبلی گوگل، که کمتر در زبان فارسی احساس شده اند، نوسانات این آپدیت به طور ملموس در نتایج جستجوهای فارسی دیده می شود.
منبع:ایران سرور