مفهوم هویت سازمانی و برند سازی

مفهوم هویت سازمانی و برند سازی

بهتر است بدانید هویت سازمانی به معنای یک استراتژی هوشمند است که اهداف از پیش تعیین شده را  دقیق دنبال میکند.

اگر دوست دارید برندی متمایز و جذاب داشته باشید باید فرایند برند سازی را طی کنید تا در قلب مخاطبان هدف برای همیشه ماندگار شوید بدون هزینه های اضافی ...

هویت بخشیدن به برند مانند شناسنامه داشتن  یک شخص است . آیا بدون شناسنامه  دیگران به شما اعتماد میکنند؟

در واقع هویت سازمانی کمک میکند هماهنگی داخلی و خارجی شرکت در بین رقبا کاملا متمایز باشد و این تمایز را مخاطب هدف عمیقا درک میکند و از طرفی یکپارچگی داخل سازمانی که ایجاد میشود به کارکنان روحیه ای وصف نشدنی در مسیر اهداف از پیش تعیین شده میدهد.

هویت بصری سازمانی یک مزیتی است برای سرمایه گذاران و بازار هدف. تصویر کلی یک برند به کمک هویت سازی در ذهن مخاطب هدف شکل میگیرد. این تصویر شفاف از اهداف برند در ذهن تک تک کارکنان مجموعه هم تداعی میشود.

 

هویت سازمانی بر دو بخش اصلی یک برند تاثیر  میگذارد: بازار فروش خدمات به صورت خاص  و مستقیم و فعالیت های اقتصادی عمومی که در شرکت یا سازمان جریان دارد.

در واقع به صورت جزئی تر میتوانیم هویت سازمانی را به قسمت های – رنگ – نام – بسته بندی – روش تبلیغاتی – فرم و ... یک محصول یا خدمات تقسیم کنیم.

هویت سازی کمک میکند که برند شما در بین رقبا اعلام وجود کند، سپس فریاد بزند چه اهدافی را دنبال میکند و چه ارزش افزوده ای را برای مخاطب هدف به ارمغان می آورد.

فرایند هویت بصری سازمانی یکپارچگی تیم کاری را نمایان میکند که خود میتواند بهترین روش جذب مشتریان بلقوه باشد.

خلق یک هویت سازمانی حرفه ای را شرکت تبلیغاتی یا هویت سازی برند انجام میدهد . شرکت تبلیغاتی به معنای ایجاد هدفمندی در تبلیغات است.

برخی کسب و کارها با برند سازی  و هویت سازمانی و برخی دیگر با کمپین های تبلیغاتی و ... میتوانند به اهداف خود برسند . بنابراین شرکت تبلیغاتی میتواند در مسیر رسیدن به اهداف یک برند نقش اصلی را ایفا کند.

اگر برند  سازی کنید برای سال های سال بدون هزینه های اضافی مخاطبان هدف محصول و خدمات شما را در سبد خرید خود جای میدهند.

اما برند سازی فرایندی است پیچیده و تخصصی که بهتر است از متخصصین این حوزه کمک بگیرید

تا در زمانی کوتاه و با هزینه ای اندک  به دستاوردهای بزرگ برسید.

اگر  از متخصصین برندینگ کمک نگیرید ممکن است جایگاه فعلی تان را هم از دست بدهید .

با تشکر